HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Teselya’ya Bir Gezi ve Dört Aylık Seyahatim

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

“Teselya’ya Bir Gezi ve Dört Aylık Seyahatim” isminden de anlaşılacağı üzere savaşa gidiş -dönüş olayım esnasında geçen dört aylık bir seyahati hikaye etmektedir.

Seyahatle ilgili bu esere dair bir bölümle, İstanbul’dan hareket anımdan itibaren savaşın ayrıntıları dışında seyahatim esnasında gördüğüm ve şahit olduğum durumlardan, bütün izlenimlerim ve üzüntülerimden, mesela “Milona Meydan Muharebesi” esnasındaki davranışlarım, duygu ve düşüncelerimden, İstanbul’dan hareket ve tekrar geri dönüşüme kadar geçtiğim yerlerin ve mahallelerin, kasaba ve köylerin, dağların, tepelerin manzaralarından, bu süre zarfında görüştüğüm kişilerle gerçekleştirdiğimiz en önemli sohbetlerimizden, padişahın ordusunun genel durumu ve bu husustaki görüş ve değerlendirmelerimden, rastladığım garip ve ilginç olaylardan; uğradığım felaket ve savaş ortamının güçlüklerinden, özetle bütün seyahatimden söz edilmektedir.

“Osmanlı Devleti ve Yunan Savaşı” ciddi bir eserdi. “Teselya’da Bir Gezi” ise kişisel duygu ve değerlendirmelerin ortaya konulduğu bir seyahatnamedir. İşte aralarındaki fark bundan ibarettir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı272
YazarSüleyman Tevfik Özzorluoğlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...