HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Osmanlı’dan Ayrılan Devletler 1895 Yunanistan - Bulgaristan - Sırbistan - Bosna

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bu eser Türkçe’ye ilk kez çevrilmişti. William Eleroy Curtis tarafından yazılan Osmanlı'dan Ayrılan Devletler: Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan, Bosna 1895 yılında yayımlanmıştır ve Balkan Yarımadası'na dair bir seyahatnamedir. Amerikalı bir gazeteci olan Curtis, 1890'ların başında bölgeyi gezmiş ve toplumun her kesiminden insanlarla röportajlar yapmıştır. Politikacılarla, dini liderlerle, gazetecilerle ve sıradan vatandaşlarla konuşmuştur. Ayrıca tarihi yerleri ziyaret etmiş ve bölgenin siyasi ve sosyal manzarasını gözlemlemiştir. 
        Kitap, İstanbul (Osmanlı), Yunanistan, Bulgaristan, Sırbistan ve Bosna'ya odaklanan beş bölüme ayrılmıştır. Curtis her bölümde ülkenin tarihsel bir özetini sunuyor, mevcut siyasi durumu tartışıyor ve önde gelen bazı figürlerin profillerini çıkarıyor. Ayrıca bölge halkı ve kültürüne dair kişisel gözlemlerini de aktarıyor. Curtis'in kitabı, 19. yüzyılın sonlarında Balkan Yarımadası hakkında fikir veren değerli bir tarihi belge niteliğindedir. Aynı zamanda farklı kültürlerden ve geçmişlerden gelen insanların yaşamlarına bir bakış sunan büyüleyici bir seyahatname. İşte kitabın ana temalarından bazıları Kitap yayınlandığında eleştirmenler tarafından iyi karşılandı. 
        New York Times Gazetesi, kitabı "Balkan Yarımadası hakkındaki bilgilerimize değerli bir katkı" olarak nitelendirmişti. Bu kitap Balkan Yarımadası'nın tarihi ve kültürüyle ilgilenen herkes için değerli bir kaynaktır.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı368
YazarWilliam Eleroy Curtis
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...