HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Tek Başına Doyum (Otoerotizm)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Otoerotizm, kişinin özellikle içsel uyaranların etkisiyle kendine yönelik bir cinsel çekim hissetmesidir. En yaygın otoerotik eylem mastürbasyondur. Ancak otoerotik eylemler mastürbasyonla sınırlı olmadığı için eşanlamlı kabul edilmezler.

Modern yazarlar mastürbasyondan, “İster kendiliğinden ister dürtüyle oluşsun, bir cinsel gerilimden kendini kurtarma çaresi” olarak söz ederler. Bu tanımda üzerinde durulan nokta, cinsel boşalımın, karşı cinsten bir eşle sevişmenin, gerçek bir birleşmenin tamamen dışında aranmasıdır. “Mastürbasyon, bütün cinsel ilişkiler gibi başkasına yönelik bir eylemdir.” Hayaller arasından çıkıp gelen sevişilmiş ya da arzulanmış kişi en etkili kişidir. Yetişkinlerde de durum neredeyse böyledir.

Kinsey, “Arzu oluşturan, istekli etkilenme.” diyor. Çoğu zaman olduğu gibi, uyarma elle, alışılmış teknikle pekâlâ yapılmaktadır. Özellikle kadınlarda, cinsel organları uyarmak için başka araçlar ya da vücudun başka bölümleri ile ilgili hareketler gerekmekte, başka duyu organlarını etkileyen işlemler ya da ruhsal uyarılmalar sonunda cinsel organlar da uyarılmaktadır.

Ancak çocukluk otoerotizmini tanımak, mastürbasyonu çocukluk ve gençlik çağları ile sınırlamak için yeterli bir sebep değildir. Göz ardı edilemeyecek kadar yetişkin kişi, kendilerinin anormal ve kötü cinsel davranışlarından söz edilemeden mastürbasyon yapmaya devam eder.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı112
YazarJean-Rene Verdier
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...