HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Şüpheli – Değersiz Alacaklarda Vergi ve <br />Muhasebe Uygulaması Konkordato – İflas – Tasfiye Karşılıksız Çekler – Yurt Dışı Alacaklar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitap, meslekleri gereği " Şüpheli - Değersiz Alacaklarda Vergi Ve Muhasebe Uygulaması" konusunda uzman olan yazarlar tarafından hazırlanmıştır.

Birçok işletme, yurt içi ve yurt dışı ticaret işlemlerinde tahsilat sorunu yaşamaktadır. Tahsil edilemeyen ve bu nedenle finansal sorunlara neden olan alacakların matrahın tespitinde gider yazılabilmesi için ise, vergi kanunlarına göre belirli şartların sağlanması gerekir. Mevzuata uygun olarak ayrılan şüpheli alacak karşılıkları ile değersiz hale gelen alacakların matrahın tespitinde gider yazılması, alacağını tahsil edememiş işletmelere vergisel açıdan avantaj sağlamaktadır.
Şüpheli ve değersiz alacaklarla ilgili zamanında ve doğru işlem yapılması ile Kanunlara, ikincil mevzuata ve Gelir İdaresinin özelgelerine göre işlem tesis edilmesi önem arz eder.

Şüpheli ve değersiz alacaklarla ilgili hak kayıpları yaşanmaması ve muhasebe sistematiğinin doğru oluşturulabilmesi noktasından hareketle bu kitap hazırlanmıştır.

Kitapta güncel mevzuat ve uygulama ilkeleri, örneklerle ve detaylarıyla anlatılmıştır. Genel hukuk kurallarıyla bağlı olan şüpheli ve değersiz alacaklar konusunda, yeri geldikçe ilgili kanunlar da referans alınarak açıklamalar yapılmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı184
YazarBengi Arslan , Cem Arslan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...