HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Sosyal Bilimlerde Araştırma Yöntemleri: Yeni Perspektifler Araştırma Yöntemleri, Yeni Uygulamalar ve Bakış Açıları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitap, uzun yıllar çeşitli seviyelerdeki öğrencilere "Araştırma Yöntemleri" dersleri veren "Endeksli Dergilerde Nasıl Yayın Yapılır" gibi eğitimler veren, her biri konusunda uzman 7 akademisyenin uzmanlık alanlarındaki bilgi, beceri ve deneyimlerinin bir araya getirilmesinden oluşmaktadır.

Kitap nicel ve nitel araştırma yöntemlerini bir araya getirerek, bu alandaki yeni yöntemleri, herkesin kolay anlayabileceği bir dille anlatmıştır. Ayrıca anlatılan konular; uygulamalar, örnekler, egzersizler, değerlendirme soruları, sunumlar vb. ile zenginleştirilerek konunun daha iyi ve daha kolay anlaşılması sağlanmıştır.

Eserde; Ontoloji ve Epistemoloji, Temel Yaklaşımlar ve Metodoloji, Sosyal Bilimlerde Bilimsel Araştırma Süreci, Örnekleme ve Örnekleme Süreci, Ölçme ve Ölçekler, Ölçek Geliştirme, Nicel Araştırma Yöntemle¬ri, SmartPLS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi, AMOS ile Yapısal Eşitlik Modellemesi, Sosyal Bilimlerde Nöropazarlama, Yapay Zekâ, Büyük ve Küçük Veri, Nitel Araştırma Yöntemleri, Bilimsel Araştırmalarda Etik ve Raporlama, SSCI gibi Üst Seviyeli Endekslere Dahil Dergilerde Yayın Yapma: Orijinallik, Önem ve Kaliteli Yazım ve SSCI gibi Üst Seviyeli Endekslere Dahil Dergilerde Yayın Yapma: Teknik ve Pratik Bilgiler konularına yer verilmiştir.

Kitap işletmeden ekonomiye, psikolojiden sosyolojiye ve eğitim bilimlerinden iletişime kadar hemen hemen her sosyal bilim alanında lisans ve lisansüstü seviyede doğrudan ders kitabı olarak kullanılabileceği gibi, araştırmacılar ve konulan kendi kendine öğrenmek isteyenler için de rehber bir kitap olacaktır.

Kitabı derslerinde kullanacak olan akademisyenlere derslere ilişkin sunular ve destek materyalleri mevcuttur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı618
YazarA. Ercan Gegez , Erdoğan Koç , Remzi Altunışık , Ünsal Sığrı
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...