HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Sigorta Sözleşmesini Sona Erdiren Haller – Ticaret Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Sigorta Sözleşmesini Sona Erdiren Haller başlığını taşıyan bu eser, gerek uygulamaya yönelik olarak gerekse teorik olarak doktrin ve yargı kararları ışığında konusuyla ilgilenen herkesin yararlanabilmesi amacıyla kaleme alınmış ve yayımlanmıştır.

Sigorta sözleşmesi kavramının detaylıca incelenmesini müteakip hem Türk Ticaret Kanunu hem de Türk Borçlar Kanunu düzenlemeleri çerçevesinde sigorta sözleşmesini sona erdiren haller ve son bölümde de borcu dar anlamda sona erdiren hallerden biri olan zamanaşımı ve sigorta sözleşmelerinde uygulanması detaylıca incelenmiştir.

Bu eserde, sigorta sözleşmesine ve sigorta sözleşmesini sona erdiren hallere ilişkin bütün düzenlemeler belirli bir sistematik çerçevesinde incelenmiştir. Zira, sigorta sözleşmesine ve özellikle de sigorta sözleşmesini sona erdiren hallere ilişkin olarak hem Türk Ticaret Kanunu hem de Türk Borçlar Kanunu hükümlerinin birlikte uygulanması söz konusu olabilmektedir. Bununla birlikte Kanunlarımız sigorta sözleşmelerine ilişkin olarak birçok özel hüküm de ihtiva etmektedir. Bu hususlar beraber değerlendirildiğinde, ilgili düzenlemelerin belirli bir sistematik çerçevesinde incelenmesi ihtiyacı doğmaktadır. Bu anlamda eserin, sigorta hukukuyla ilgilenenler için faydalı bir kaynak olmasını temenni ederiz.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı152
YazarMelisa Gülhan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...