HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Otizm Spektrum Bozukluğuna Yönelik Kapsamlı Uygulamalar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Otizm spektrum bozukluğu tanısı alan bireylerin sayısının günden güne artış göstermesi, bu alanda uygulamaların çeşitlenerek çoğalmasıyla birlikte kanıt temellerinin sorgulanmasına zemin hazırlamıştır. Bu uygulama yelpazesi içinde; kısa vadede birkaç beceri öğretmeyi hedefleyen odaklanmış uygulamaların yanı sıra uzun zaman diliminde geniş çapta beceriler öğreterek önemli değişimler yaratmayı amaçlayan kapsamlı uygulamaların da yer aldığı görülmektedir. Kapsamlı uygulamalar, farklı teorik kökenlere dayanması nedeniyle içinde çeşitli odaklanmış uygulamalar, teknikler ve stratejiler barındırmaktadır. Ayrıca kapsamlı uygulamalar çatısı altına girenlerden bazıları, OSB olan bireyi erken çocukluk döneminden yetişkinliğe kadar her yönden destekleyebilecek programlara sahip olmaktadır. Günümüzde araştırmacılar, odaklanmış uygulamalar ve kanıt temellerini belirleme konusunda ilerleme kaydetmekle birlikte artık bütünüyle bireyin ve ailelerinin gereksinimlerini ön plana alarak etkili olan kapsamlı uygulamalara yoğunlaşmakta ve kanıt temelli olanları yaygınlaştırma yolunda önemli çalışmalar yürütmektedirler. 

Kapsamlı bir uygulamanın etkilerini ortaya koyabilmenin en önemli unsurlarından biri nitelikli uygulamadır. Bu nedenle OSB olan bireylerle çalışanların; kapsamlı uygulamaları tanıması, farklılıkları belirlemesi, kullanımı etkili olan uygulamanın seçilmesinin ardından nitelikli kullanılması gibi konularda bilgi ve donanımlarının artması elzem görülmektedir. Bu gerekliliklerden yola çıkılarak hazırlanan kitapta, yüksek ve orta düzey davranışsal olan ve olmayan kapsamlı uygulama örnekleri hem araştırma hem de uygulama boyutunda derinlemesine ele alınmaktadır. Bu kitabın, alanda çalışan uzmanlara, uygulamacılara ve ailelere kapsamlı uygulamalar konusunda ışık tutmasının yanı sıra ülkemizde kapsamlı uygulamaların tanınması, uygulanması ve yaygınlaştırılmasına yönelik esin kaynağı olmasını dileriz.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı522
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...