HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Othello

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Şair, oyun yazarı ve tiyatro oyuncusu olan William Shakespeare, birçokları tarafından İngiliz dilinin ve dünyanın en iyi oyun yazarı olarak kabul edilir. 26 Nisan 1564’te Stratford-upon-Avon’da doğup 23 Nisan 1616’da yine aynı yerde ölen Shakespeare, İngiltere’nin ulusal şairi ve “Avon’un Ozanı” olarak da tanınır.

Shakespeare, bilinen eserlerinin çoğunu 1589 ile 1613 yılları arasında üretti. İlk oyunları çoğunlukla komedi ve tarihî oyunlardı, bu türlerle on altıncı yüzyıl sonunda kültür ve sanatın zirvesine yükseldi. Daha sonra 1608’e kadar trajedilere yöneldi, İngilizcenin en iyi ürünlerinden bazıları kabul edilen Hamlet, Kral Lear, Othello ve Macbeth’i bu dönemde yazdı.

Tam adı Othello, The Moor of Venice (Venedik Mağribîsi) olan Othello’yu Shakespeare’in, İtalyan yazar Cinthio’nun bir hikâyesini kaynak alarak, yaklaşık 1604 yılında yazdığı sanılmaktadır. Oyun dört ana karakter etrafında döner: Othello, karısı Desdemona, yaver Cassio ve bayraktarı Iago. Othello, Kıbrıs’taki Venedik koloni ordusunun Osmanlılarla savaştığı dönemde başarılı ve saygı duyulan Mağrip kökenli bir komutandır. Halk ve ileri gelenler tarafından çok sevilen bu Berberî komutan, Desdemona’ya âşık olur.

Şehrin ileri gelenlerinden birinin kızı olan Desdemona da Othello’yu sevmektedir. Önceleri saygı duyulan Othello’nun soylu bir beyaz kızla olan aşkı birçok dedikoduya yol açar. Her şeye rağmen evlenen Othello ve Desdemona’nın mutlulukları halkın dedikoduları ve Iago’nunkötülükleriyle bir trajediye döner.

Othello, savaş, ırkçılık, aşk, kıskançlık ve ihanet gibi birçok çeşitli konuyu işlemesi sayesinde günümüze kadar sevilerek okunan bir eser olarak kalmış ve gerek profesyonel gerekse amatör oyuncular tarafından sahnelenmiştir. Aynı zamanda birçok film, opera ve düzyazı uyarlaması yapılmıştır.

Basım Yılı2023
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltli
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı210
YazarWilliam Shakespeare
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...