HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Orta Asya Boyunca Keşif Gezilerim

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Percy Sykes, genellikle İran'ın modern tarihinde önemli bir figür olarak anılan İngiliz bir ordu subayı, diplomat ve gezgin. 1867'de doğan ve 1945'te hayatını kaybeden Sykes, özellikle 19. ve 20. yüzyıl başlarında İran ve Orta Asya'daki İngiliz çıkarlarını ilerletme konusunda kritik roller üstlendi. Kariyerine Britanya Hindistanı Ordusunda başlayan Sykes, daha sonra İngiltere'nin İran'daki konsolosluk görevlerinde çalıştı. 
Bu eser, Orta Asya'nın uzak ve büyülü topraklarını keşfeden bir yolculuğun hikayesini anlatıyor. Büyük Britanya, Rusya ve Çin imparatorluklarının kesiştiği Asyanın Kalbine duyulan ilgi, yazarları bu gizemli bölgeye, özellikle de az bilinen Çin Türkistanı ve Pamir dağlarına yönlendirmiştir. Bu kitap, çöllerin, vahaların, dağların ve ovaların zorluğunu aşarak dokuz ay süren bir maceranın yanı sıra, bölgenin coğrafyası, tarihi, gelenekleri ve ticareti hakkında derinlemesine bilgiler sunuyor.
 Yazarlar, bu uzak diyarlardan getirdikleri yeni malzemelerle, okuyucularını Asya'nın antik dünya durgunluğu ve kendine özgü cazibesine çekmeyi amaçlıyorlar. Kitap, Hotanı ziyaret eden ilk İngiliz kadının cesur hikayesini de içeriyor. Çin Türkistanı ve Dünyanın Çatısında geçirilen dokuz ay, yalnızca yazarlara değil, bu eseri okuyacak herkese ilham kaynağı olacak bir macera vaat ediyor.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı328
YazarBayan Ella Sykes , Percy Sykes
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...