HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Muris Muvazaası Davaları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yargıtay içtihatlarında ve 01.04.1974 tarihli 1/2 sayılı İçtihadı Birleştirme Kararında açıklandığı üzere; görünürdeki sözleşme tarafların gerçek iradelerine uymuyor, gizli bağış sözleşmesi de Türk Medeni Kanunu m.706, Türk Borçlar Kanunu m.237. ve Tapu Kanunu m.26'da öngörülen şekil koşullarından yoksun ise saklı pay sahibi olsun veya olmasın miras hakkı çiğnenen tüm mirasçılar dava açarak, resmi sözleşmenin muvazaa nedeniyle geçersizliğinin tespitini ve buna dayanılarak oluşturulan tapu kaydının iptalini, taşınmazın payları oranında kendi adlarına tescilini isteyebilirler.

Mesleğe yeni başlamış hukukçuların ihtiyaçları dikkate alınarak ve uygulamaya yönelik olarak hazırlanan kitapta; önemli olan hususlar için okuyucunun dikkatini çekmek üzere dikkat bölümleri oluşturulmuş, konuyla ilgili örneklere yer verilmiştir. İçtihat ağırlıklı bir çalışma olan kitapta, Yargıtay tarafından son yıllarda verilmiş emsal nitelikteki kararlar, yeni tarihliden eski tarihliye göre sıralanarak kitaba alınmıştır.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı1272
YazarAhmet Cemal Ruhi , Canan Ruhi
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...