HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Milletlerarası Hakem Kararlarının İptal Edilme NedenlerindenTahkim Anlaşmasının Geçersiz Olması

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Yabancı hukuk sistemlerinin hemen hemen hepsinde hakem kararına karşı iptal davası açma olanağı bulunmaktadır. Buna paralel olarak 4686 sayılı Milletlerarası Tahkim Kanunu'nda da iptal davası düzenlenmiştir. Anılan Kanunun 15.maddesinde sayılan iptal nedenlerinin sınırlı olması nedeniyle sayılan nedenler dışında bir nedene dayanarak iptal davası açılması mümkün değildir. Bu yöntemle taraflardan birinin karardan tatmin olmaması nedeniyle iptal davası açması engellenmiştir. Ayrıca iptal nedenleri daha çok şekle ilişkin olarak düzenlenmiş, esas bakımından denetim yapılması istenmemiştir. Buradaki amaç milli mahkemelerin milletlerarası hakem kararları üzerindeki denetimini azaltmak ve tahkimin bağımsız bir kurum haline getirilmesidir.

Milletlerarası hakem kararlarının iptal edilme nedenlerinden biri olan tahkim anlaşmasının geçersizliği konulu kitabın ilk bölümünde, 4686 sayılı Milletlerarası Tahkim Kanunu hakkında genel bilgi verilmiştir. İkinci bölümde, iptal davası ve iptal nedenleri ele alınmış, bu bağlamda iptal nedenleri teker teker incelenerek anlatım yargı kararlarıyla desteklenmiştir. Üçüncü bölümde ise tahkim anlaşmasının geçersizliği açıklanmış, tahkim anlaşmasının tanımı, hukuki niteliği, tahkim anlaşmasının geçerliliğine uygulanacak hukuk, bağımsızlık ilkesi, tahkim anlaşmasının kurucu unsurları ve geçerlilik şartları anlatılarak, tahkim anlaşmasının kurucu unsurları ve geçerlilik şartları başlığı altında tahkim anlaşmasının geçersizliğine neden olan durumlar yargı kararlarıyla birlikte değerlendirilmiştir ve bu bağlamdaki tartışmalar incelenmiştir. Sonuç bölümünde ise genel bir değerlendirme yapılarak, yazarın kanaatleri açıklanmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı189
YazarBegüm Gedik
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...