HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Meslek Etiği

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Dünyanın küreselleşerek tek bir pazar hâline gelmesi, artan toplumsal duyarlılık, insan haklarına verilen önemin artması, çevre kirliliğinin tehlikeli boyutlara ulaşması, müşteri ve işgörenlerin istek ve beklentilerinin yükselmesi gibi nedenler iş dünyasında iş ve meslek etiği kavramlarını her zaman olduğundan daha önemli hâle getirmiştir.
Öte yandan makineleşme ve kitlesel üretim, piyasada ürün çeşitlerinin ve benzer ürünlerin artmasına yol açmış, rekabet avantajı elde edebilmenin enstrümanları değişmiş, toplumsal bilincin ve duyarlılığın da artması işletmeleri, ekonomik birimler olduğu kadar sosyal birimler olmaya yöneltmiştir. İşletmeler -paydaşları nazarında- itibarlarını ve marka değerlerini yükseltebilme gayreti içindedirler. Bunun için de yöneticiler, etik davranış ilkeleri geliştirmek ve sosyal sorumluluklarını yerine getirmek konusunda ciddi adımlar atmaya zorlanmaktadırlar.
Toplumdaki beşerî sermayenin sadece teknik açıdan değil etik açıdan da kaliteli hâle getirilmesi önemlidir. Bu nedenlerle etik bilinci geliştirmek ve yerleştirmek adına kurum ve kuruluşlarca etik eğitime, üniversitelerin öğretim programlarında da etik derslerine yer verilmeye başlanmıştır.
Bu amaçla hazırlanmış olan kitabımızın ilk bölümünde etik ve ahlak kavramları irdelenmiş, ikinci bölümde etik kuralları, sistemleri, düzeyleri ve etik davranışa yer verilmiştir. Üçüncü bölümde meslek etiği konusu detaylı incelenmiş, sonraki bölümde mesleki yozlaşma ve etik dışı davranış sonuçları, son bölümde ise etik konusu işletme fonksiyonları açısından ele alınmış ve işletmelerin sosyal sorumluluk çalışmalarına yer verilmiştir.
Kitabın etik davranışa ve etik bilinçlenmeye katkı sağlamasını diliyoruz.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıEkim, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı196
YazarEmel Bahar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...