HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Meşhurlardan Portreler

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Cumhuriyet döneminde portre türünde pek çok eser kaleme alınmış, bu tür eserlerin bir kısmı yazarı hayattayken kitaplaşmış, bazıları ise süreli yayınların tozlu sayfalarında kalmıştır. Periyodiklerde kalmış bu neviden eserlerin neşredilmesi, ele alınan şahsiyetlerin dünyalarını aydınlatmak hususunda anahtar bir rol üstleneceği için önemlidir.

​Meşhurlardan Portreler adlı bu kitapta, 1937 yılının 4-21 Eylül tarihleri arasında Akşam gazetesinde, “Meşhurlar Serisi” başlığıyla yayımlanan portre yazıları bir araya getirilmiştir. Portrelerin içeriğinden, yazıları kaleme alan “Portreci”nin, ele aldığı şahıslara aşina ve onları yakından tanıyan birisi olduğu anlaşılmaktadır.

​Kitapta edebiyatçılardan Aka Gündüz, Halid Fahri Ozansoy, Reşat Nuri Güntekin, Ercüment Ekrem Talu ve Hüseyin Rahmi Gürpınar; tiyatroculardan Muhsin Ertuğrul, Vasfi Rıza Zobu, Hâzım Körmükçü ve İ. Galip Arcan; ressamlardan İbrahim Çallı, Şevket Dağ, Feyhaman ve Güzin Duran; doktorlardan Akil Muhtar Özden, Besim Ömer Akalın ve Tevfik Sağlam’ın portreleri yer almaktadır. Necati Tonga tarafından titiz bir notlandırmayla yayıma hazırlanan Meşhurlardan Portreler, ele aldığı isimlerle ilgili pek çok bilgiyi ve anekdotu içermesinin yanı sıra, yayımlandığı dönemin sosyal-kültürel panoramasını yansıtması bakımından da ilgi çekici bir kaynaktır.  

Basım Yılı2023
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı142
YazarNecati Tonga
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...