HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Marka Hakkının Niteliği ve Devletin Markaya Müdahalesi – Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Markanın ne olduğu ile marka hakkının niteliği sürekli olarak dünyadaki hukuk sistemlerinde tartışılan bir konu olmuş ve güncelliğini her zaman korumuştur. Bununla birlikte konu özellikle mülkiyet hakkı kapsamında değerlendirilirken tek tip sigara paketleri ya da resmi adıyla düz paketlerin uygulanmaya başlamasıyla bu kez markanın bir kullanma yetkisi içerip içermediği gündeme gelmiştir.

Bu kitapta ilk olarak marka hakkının niteliği değerlendirilmekte ancak bu değerlendirme mevcut değerlendirmelerden farklı olarak anayasal mülkiyet hakkı ile özel hukuktaki mülkiyet hakkı şeklinde ikili bir ayrıma gidilerek gerçekleştirilmektedir. Hakkın niteliği kapsamında marka hakkının içerdiği yetkiler Kıta Avrupası hukukuna ve müşterek hukuka ilişkin kararlar ile doktrin görüşleriyle birlikte incelenmekte, markanın özellikle bir kullanma yetkisi içerip içermediği değerlendirilmektedir. Kitapta ayrıca marka hakkının niteliği göz önüne alınarak tek tip sigara paketleri, alkollü içeceklere ilişkin markalar, tabela kullanımları gibi devletin markaya müdahale türleri incelenmekte, bu müdahalelerin hukuka uygun olup olmadığı ve niteliği konusunda ayrıntılı değerlendirmeler bulunmaktadır. Keza Avustralya, İngiltere, Fransa ve Avrupa Birliği'nde etkili olan tek tip sigara paketlerine ilişkin uygulamalar ve mahkeme kararlarına da ayrıntılı olarak yer verilmektedir.

Kitap özellikle marka hakkının niteliği ile devletin marka hakkına ne şekilde müdahale ettiği ve edebileceğini karşılaştırmalı hukukla birlikte değerlendirmek isteyen kişiler için yararlanabilecekleri önemli bir kaynak niteliğindedir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı208
YazarBurak İsa Altın
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...