HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

KİMLİK, DİN VE SİYASET - Gençlik Üzerine Sosyolojik Bir Analiz

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Siyasal katılım, siyasal sistemlerin önemli unsurlarından biri olup farklı düzeylerde ve şekillerde gerçekleşmektedir. Siyasete yönelik tepkiler, eylemler ve görüşler de siyasal katılımı içermektedir. Bu yüzden siyasal katılım sadece bir oy verme davranışı değildir. Bu kitapta, gençlerin siyasal katılımı tanımlanmaktadır.
Türkiye'de gençlik üzerine yapılan çalışmaların farklı ve kapsamlı olduğunu belirtmek gerekir. Gençlik ile ilgili konular siyasal ve sosyal değişimlerin etkisiyle farklılık göstermiştir. Gençlik olgusu farklı disiplinlerce ele alınmıştır. Ergenlik, yabancılaşma, eğitim, siyaset, kimlik, din, suç, şiddet ve teknoloji gibi konular üzerinde gençlikle ilgili birçok araştırma yapılmıştır. Öte yandan sosyal bilimlerde din-siyaset ilişkisi, seçmen davranışı, siyasal katılım ve siyasal kültür gibi alanlarda yapılan çalışmalar da mevcuttur. Fakat kimlik, gençlik ve siyaset ilişkisini ele alan çalışmaların son yıllarda yaygınlık kazandığı görülmüştür.
Bugün gelinen noktada gençliğin mevcut durumu değerlendirildiğinde, gençlerin siyasi görüşlerde ve siyasi kültürde daha fazla karar alması ve geniş tabanlı bir katılım için ciddi bir dönüşümün gerekliliğine her zamankinden daha fazla ihtiyaç vardır. Bu bakımdan, gençliğin siyasal katılımını ele alan bu çalışmanın bu yönde bir çaba olarak değerlendirilip alana katkı sağlayacağı düşünülmüştür.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıEylül, 2023
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı320
YazarVefa Adıgüzel
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...