HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kent Kuramı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Harding ve Blokland’in bu çalışması bugüne kadar farklı disiplinlerden, epistemolojilerden ve yöntemlerden geliştirilmiş kent kuramlarının yetkince tespit edilmiş analitik merceklerden eleştirel ve mukayeseli değerlendirmesini yapıyor. Bu kapsamda eşitsizlikler, kimlik-kültür ve farklılık, güç ve faillik üzerine geliştirilmiş birçok kuram  “gevşetilmiş kent kuramı” amacına hizmet etmek üzere kitapta yerini alıyor. Kentler arası ve kent-içi eşitsizlikler, eşitsizliklerin mekânsal dışavurumu -gettolaşma, mutenalaşma, ayrışma, banliyöleşme-, farklılığın sosyo-kültürel dışavurumları -toplumsal cinsiyet, etniklik, kuşaklar, cinsellik ve kültürel perspektif- ve kentlerin kentsel deneyimlerin kesişimsellik perspektifinden nasıl anlaşılabileceği üzerine kışkırtıcı bir düşünce turu yapıyor.
 
Kitap aynı zamanda, öğrenme hedefleri, tartışma soruları ve ilave okumaları ile pedagojik amaçlarla hazırlanmış olup kentsel çalışmalar yapan tüm disiplinler ve öğrencileri için bir başucu ve ders kitabı niteliğindedir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı416
YazarAlan Harding , Talja Blokland
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...