HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kemalist Türkiye Ve Ortadoğu

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Bugün hala daha tartışma konusu olan, Osmanlı sonrası Ortadoğu'da uluslararası ilişkilerin devam eden etkisini daha iyi anlamak için Amit Bein yeni bir perspektif sunuyor. Kasıtlı bir kopuş ve komşularıyla kopmuş bağlar dönemi olarak kabul edilen Türkiye'nin bu dönemi için Amit Bein, detaylı araştırmasıyla 1930'ların çalkantılı ortamında Türkiye'nin aslında bölgesel etkinliğini artırmaya yönelik adımlar attığını savunuyor. Kemalist ideolojinin bıraktığı mirasın günümüz siyasetindeki yankılarını irdeleyerek, Türkiye'nin bölgesel politikalarına ve uluslararası ilişkilere katkısını derinlemesine analiz ediyor. Kemalist Türkiye ve Ortadoğu, tarih meraklılarına, siyaset bilimcilerine ve bölgesel ilişkilerin karmaşıklığını anlamak isteyen herkese sesleniyor.

Bein'in, etkileyici ve çekici bir üslupla yazılmış olan kapsamlı ve içgörülü araştırması, Ortadoğu, Türkiye ve özellikle Britanya gibi sömürge güçlerinin bölgedeki rolüne ilgi duyan herkes için "okunması gereken" bir eserdir.
-Çiğdem Balım, Journal of Anglo-Turkish Relations

KapakCiltsiz
Sayfa Sayısı408
YazarAmit Bein
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...