HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

KAVUŞMA: HANGİ KORE? Siz Hangi Kore’ye Aitsiniz?

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Zamanlar ve mekânlar kaybolup sadece sayılar ve düşünceler kaldığında bakalım kendinizi hangi Kore'de bulacaksınız? Bu kitap sizi dünyaca ünlü müzik grubu BTS ile soluk kesici bir zaman yolculuğuna çıkaracak. Yolculuk boyunca kapaktaki sayılar size pusula olacaktır.
Kitapta soruşturma, kovuşturma ve en sonunda "kavuşturma" bölümlerini göreceksiniz. Bunun anlamı kendi araştırmanızı, soruşturmanızı yapınız ve "Gerçeklerle kavuşun." demektir. Özellikle 3.3. bölümden sonra okuyacağınız her başlıkta (Aslında onlar sizin için özenle seçilen zamanlarda yer alan birer duraktır.) zaman kapsülüne giren çıkan birçok isim olacak. Sizler belki de adını daha önce hiç duymadığınız birçok insan ile farklı zaman ve mekânlarda karşılaşacaksınız. Ama tüm yolculuk boyunca yanınızda her zaman ve sadece dünyaca ünlü BTS müzik grubu ve üyeleri olacak. Her bir BTS üyesi sizin elinizden tutarak size eşlik edecek. Lütfen endişelenmeyin ve BTS'e güvenin. iyi yolculuklar.
“Hayatında kan içmeye doymamıştın, şimdi seni, kanla doyuruyorum!”
MÖ 529'da Alp Er Tunga'nın torunu ve Saka'nın (İskitler) Kraliçesi Tomris Hatun'un bir gece önce oğlunun cesedi başında ettiği yeminini yerine getirip katil Büyük Kiros'un kafasını kan dolu bir fıçıya attığı zaman söylediği sözdür.
"Tırnaklarım yırtılmış, burnum ve kulaklarım parçalanmış, bacaklarım ve kollarım ezilmiş olsa bile, bu fiziksel acı milletimi kaybetmenin acısıyla kıyaslanamaz. [...] Tek pişmanlığım, hayatımı ülkeme adamaktan daha fazlasını yapamamak."
Koreli Kadın Bağımsızlık Aktivisti Yun Gwan-Sun'un karanlık hücrede tek başına 1920 yılında 17 yaşında ölürken sarf ettiği son sözleridir.
“Oğul... Anayurttan ayrılalı yıllar geçti. Deli rüzgârlar önünde oradan oraya savrulduk. Beylik otağını kurduğumuz şu yaylalar artık son durağımız, son konağımız olsun. Oğuz'un yurtlarına diktiğimiz ağaçların kökleri kara yerin derinliklerine, dalları gökyüzünün yüceliklerine uzansın.”
Gündüz Alp'in eşi, Ertuğrul Gazi'nin annesi ve Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi'nin büyük annesi Hayme Ana'nın, Moğol saldırısından kurtulmak için Horasan'dan ayrılıp önce Ahlat'a sonra Halep'e ulaşan Kayı boyu'nun beyi Gündüz Alp'in Fırat nehrini geçerken boğulması üzerine ecdadımız olarak tek ve kadın başına Kayı boyunun başına geçip yönetimindeki tüm Boy halkını önce Ankara Karacadağ bölgesine getirip, ardından da Söğüt ve Domaniç'e yerleştirdikten sonra yeni bir ülkenin temelini atarken çocuklarına söylediği sözdür.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıMayıs, 2024
Boyut13,5x21,5
Sayfa Sayısı304
YazarBurcu Çağrı Çakır
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...