HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Karşılaştırmalı Hukukta ve Türk HukukundaŞike ve Teşvik Primi Suçları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Sportif etkinliklerin müsabaka veya yarış ya da maç suretiyle icra edildiği alanlarda, sporun amacına ve ruhuna uygun, doğal seyrine göre olması gereken bir sonucun hukuk dışı yollarla etkilenmesinin önlenmesini gerçekleştirme düşüncesiyle hazırlanan, "6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun" bu alandaki boşluğu doldurmuştur.

Eserde, 14.04.2011 tarihinde yürürlüğe giren, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un 11'inci maddesinde düzenlenen "şike ve teşvik primi" suçları, öğretideki yaklaşımlar, Yargıtay' güncel uygulamalar ve karşılaştırmalı hukukta yer alan düzenlemeler birlikte ortaya konulmuş ve detaylı biçimde incelemiştir.

Kitapta şike ve teşvik primi suçları, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da, 6259 sayılı Kanun'la çeşitli değişiklikler ve eklemelerle, 6222 sayılı Kanun'un en son haline göre değerlendirilmiştir.

Eserde şike ve teşvik primi suçları TCK'nın esas aldığı suç teorisi kapsamında incelenerek, konuya ilişkin öğretideki görüşler de dikkate alınarak bir kısım teorik açıklamalarda bulunulmuştur.

Şike ve teşvik primi suçları bakımından, özellikle "Şike Davası" adıyla bilinen davaya ilişkin, verilen Mahkeme ve Yargıtay kararları da kitapta detaylı biçimde ortaya konmuş ve değerlendirilmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı356
YazarDoç. Dr. Yusuf Yaşar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...