HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Kadın Güreşçilerde Toparlanma Yöntemleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Son zamanlarda hem bireysel hem de takım sporlarında boy gösteren kadın sporcular, ulusal ve uluslararası seviyede çeşitli başarılara imza atmakta ve spor medyasında adlarından sıkça söz ettirmektedirler. Bireysel sporlar içerisinde, geçmişte olduğu gibi, günümüzde de en çok izlenme oranına sahip branşlardan birisi de güreştir.  Bu branş, daha çok erkek sporcuları bünyesinde barındırıyor olsa da gerek ülkemizde gerekse dünyada kadın güreşçilerin sayısı günden güne artmaktadır. Özellikle ülkemizdeki kadın güreşçi sayısı, son dönemlerde alınan büyük başarılardan sonra daha da yükselmekte ve rekabet ortamı da giderek artmaktadır. 
Güreş gibi kısa süreli ve yüksek yoğunlukta aktiviteler içeren ve günde birden fazla müsabakanın yapıldığı bir branşta, sporcunun uzun süre optimum performans gösterebilmesi, sakatlık riskinin en aza indirilebilmesi ve başarılı olabilmesi için motorik ve temel teknik becerilerinin geliştirilmesi gerekliliğinin yanı sıra, antrenman ve müsabaka aralarında da etkin bir şekilde toparlanması gerekmektedir. Bu yüzden antrenörler tarafından sporcunun toparlanmasına yardımcı olabilecek, etkin ve pratik stratejiler tercih edilmeli ve uygulanmalıdır. Yüklenme ve dinlenme ilişkisinin önemi göz önüne alındığında, bu süreç rastgele değil, bilimsel bulgulara dayanarak yapılmalıdır. Son yıllarda literatüre bakıldığında, birçok branşta toparlanma protokolü olarak devre arasında, antrenman veya müsabaka sonrasında kendi kendine myofasyal gevşeme (self myofasyal release (SMR)) uygulamalarının varlığını sıkça görmekteyiz. Bu kitapta da SMR uygulaması için son dönemlerde kullanımı artan ve foam roller ile titreşimi birleştiren VFR aracı hakkında bilgi verilmeye çalışılmış ve müsabaka sonrası toparlanma amaçlı kullanımının faydalarından bahsedilmek istenmiştir.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı104
YazarEda Gökçelik
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...