HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İzmir’deki Suriyeli Sığınmacılar Sorunlar, Beklentiler Ve Çözüm Önerileri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

2011’den bu yana çok boyutlu, çok aktörlü, bölgesel ve küresel bir denkleme dönüşen Suriye iç savaşı 12. yılını geride bırakmaktadır. 22 milyonluk Suriye nüfusunun çok büyük kısmı bugün başka ülkelerde yaşamaktadır. Resmi ve resmi olmaya kayıtlara göre, yaklaşık 4 milyon Suriyeli sığınmacı Türkiye’de yaşamaktadır. İzmir 150 bin civarında Suriyeli’ye ev sahipliği yapmaktadır.
Türkiye’de göç, mülteciler ve sığınmacılar alanında devasa bir literatür bulunmaktadır. Suriyeliler, ülkemizde yeni ‘kültürel-sosyolojik habitus’ oluşturmuş durumdadır. Bu durum gettolaşma ve sosyal dışlanma riskini arttırmakta ve yerel uyum sürecini zorlaştırmaktadır.
Elinizdeki bu kitap, Türkiye’deki Suriyeli sığınmacılar olgusuna İzmir’den bir kesit sunmaktadır. Kitap, İzmir’deki Suriyeli sığınmacıların sosyal, ekonomik ve demografik özelliklerini, farklı değişkenler bağlamında yerel uyum süreçlerini, beklentilerini, sorunlarını ve gelecek tahayyüllerini ‘sosyolojik analize’ tabi tutmaktadır.
“İzmir’deki Suriyeli Sığınmacılar” kitabı, Türkiye’de göç politikalarına katkı sunmak amacıyla yazılmıştır. Bu çerçevede, medya ve kamuoyunda yapılan tartışma ve analizlerde gözlemlenen bilgi eksikliğinin giderilmesi, sığınmacıların yerel uyum süreçlerinin desteklenmesi ve merkezi/yerel yönetimlerin veri temelli politika geliştirmesine katkı sağlamayı hedeflemektedir.
Suriyelilerin -savaş bitse de- büyük kısmının Türkiye’de kalacağı muhakkaktır. Bu nedenle, merkezi hükümetin ve yerel yönetimlerin varsayımsal çıkarımlar üzerinden değil, toplumun kaygılarını dikkate almak suretiyle, bilimsel veriler doğrultusunda samimi ve sürdürülebilir ‘göçmen politikasını’ inşa etmesi gerekmektedir.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı146
YazarÖzkan Yıldız
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...