HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İstirdat Davası

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
İstirdat davası, icra hukukundaki şekli hukuk kuralları neticesinde maddi hukuk bakımından meydana gelen zararları bertaraf etmek amacıyla İİK'da düzenlenmiştir. Bu kitapta, aleyhine icra takibi başlatılan borçlunun esasen borçlu olmadığının genel mahkemelerce tespiti imkânını sağlayan istirdat davası hakkında genel bilgilerin yanında, bu dava bakımından özellik arz eden durumlara da detaylı değinilmiştir.

Ayrıca kitabımızda istirdat davasının benzer ve bağlantılı olduğu davalar (kurumlar) ile olan ilişkilerine detaylı şekilde değinilmiştir. Böylelikle istirdat davasının teorik temelinin sağlamlaştırılması ve diğer davalarla (kurumlarla) olan karışıklıkların giderilmesi amaçlanmıştır.

Kitabımızda istirdat davasını ele alırken mukayeseli hukuk (özellikle İsviçre hukuku) açısından da değerlendirmelerde bulunulmuştur. Ayrıca kitapta Yargıtay kararları sıklıkla ele alınarak uygulamadaki istirdat davasına ilişkin karışıklıklara ışık tutulması amaçlanmıştır.

İstirdat davası, icra hukukundan kaynaklanmasına rağmen, uyuşmazlığı maddi hukuk bakımından sonlandırır. İstirdat davası, HMK'da geçerli olan delillere ve genel hükümlere göre yapılan yargılamaya tabi ve kendine özgü dava şartları olan bir dava olduğundan, kitabımızda istirdat davasının yargılamasına ilişkin bilgi verilirken hem genel (yazılı) yargılamaya ilişkin hükümler hem de icra hukukuna ilişkin hükümler çerçevesinde açıklamalarda bulunulmuştur.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı288
YazarÖmer Faruk Demir
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...