HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İşletmelerde Karar Verme Teknikleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

İşletmelerin yönetiminde etkin, verimli ve başarılı yöneticilik yapabilmenin yolu; doğru, isabetli kararlar vermekle mümkün görülmektedir. Karar verme durumunda olan her seviyedeki yöneticinin önünde pek çok değişken, belirsizlik ve risk faktörleri mevcuttur. Bu durumdaki yöneticinin sübjektif ve objektif karar verme yönlerine eğilimleri söz konusu olacaktır. Doğru olan yol ise yöneticinin karar vermeden önce, objektif verilerden yararlanarak sayısal karar verme tekniklerinden yararlanmasıdır. Böylece işletme yöneticisi, yürüttüğü faaliyetler bakımından, minimum maliyet ve maksimum kazancı sağlayacak değişkenlerin seçimine karar vermesi söz konusu olabilmektedir.
Kitapta işletmelerde karar verme kavramı ve kapsamı ile karar verme teknikleri irdelenmektedir. Günümüzde küreselleşme sonrasında oluşan hızlı rekabet, sosyal, kültürel, iktisadi, ulaşım, teknoloji ve bilişim gibi faktörlerdeki değişimlerin yanı sıra; işletmelerin büyümesi ve gelişmesi ile birlikte karar verme sürecinde alternatifleri artmakta tüm işlemleri daha karmaşık hale gelmektedir. Dolayısıyla duyu ve sezgilerinin yanı sıra, yöneticilerin, daha hızlı ve etkin karar vermelerinde, alternatif bilimsel karar verme tekniklerine ihtiyaç duyulmaktadır. Kitapta Birinci bölümde “İşletme Yönetiminde karar ile karar verme kavram ve kapsamı” İkinci bölümde, “Karar Vermenin Öğeleri, Türleri, Aşamaları, Sınıflandırılması ve Yaklaşımları”, Üçüncü bölümde “Nitel Karar Verme Yöntemleri” ve Dördüncü Bölümde “Nicel Karar Verme Yöntemleri” incelenmektedir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı272
YazarŞebnem Yücel
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...