HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İskitler Tarihleri, Kültürleri ve Dünyaya Etkileri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

ANTİK ÇAĞ’IN SAVAŞÇILARI, KRALLARI VE ZANAATKÂRLARI

“Beckwith, kullandığı geniş kaynak yelpazesiyle eski Orta Avrasya İskitlerinin, Doğu Akdeniz dünyasını, Büyük İran, Çin ve Güney Asya’daki halklarını, bu halkların siyasi yapılarını ve klasik uygarlığı nasıl şekillendirdiğini özgün, çığır açıcı ve kışkırtıcı bir kitapla ortaya koyuyor.” – Peter Benjamin Golden, İç Asya Tarihi kitabı yazarı.

“Antik Orta Avrasya'ya dair mevcut hâkim görüşün devrim niteliğinde bir yazımı olan İskitler, Yunan, Roma, Pers ve Çin Klasik çağlarına dair düşüncelerimizi derinden değiştirecek. Christopher I. Beckwith, İskit tarihinin ezber bozan bir şekilde yeniden ele alınmasının yanı sıra dilleri, sanatları ve felsefelerini büyüleyici bir şekilde aktardığı bu eserinde, bilinen en eski bozkır imparatorluğunun hikâyesini herkes için erişilebilir hale getirdi. Yorumsal açıdan cesur, etkileyici ve iddialı olan İskitler yıllar sürecek tartışmalara yol açacak ve okuyucuların Avrasya tarihini hiç beklenmedik bir şekilde görmelerini sağlayacak.” – Marie Favereau

Milattan Önce 8. yüzyılın sonları ile 7. yüzyılın başlarında İskit savaşçıları geniş Avrasya kıtasının büyük bir bölümünü fethedip birleştirerek Batı, Yakın Doğu, Hindistan ve Çin’de olmak üzere antik dünyanın neredeyse tamamında felsefe çağını ve Klasik Çağ’ı doğuracak, yenilikçi bir imparatorluk yarattılar. Atların ve bozkırların efendisi olan İskitler, kurdukları şehirler, başkentleri, çarpıcı şıklıktaki giyim tarzları, devlet yapıları ve Buda, Lao Tzu gibi düşünürlerin fikirleriyle dünya medeniyetine çarpıcı katkılarda bulundular. 

Yeni keşif ve materyallerden faydalanarak alanda önemli bir boşluğu dolduran İskitler, medeniyet için oldukça önemli olsa da kendilerine dair çok az şey bilinen bir kavmi ve imparatorluğunu tüm çıplaklığıyla anlatırken Aršila Klanı ve Togon aracılığıyla Türklerle olan akrabalıklarını da gözler önüne seriyor.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı440
YazarChristopher I. Beckwith
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...