HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İş Hukukunda Özel İstihdam Büroları Aracılığıyla Geçici İş İlişkisi – İş Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Küreselleşme ile birlikte üretim biçimleri değişmiş, bu değişim etkisini iş ilişkisi ve haliyle İş Hukuku üzerinde de göstermiştir.

Değişim ile birlikte, tek bir işverene bağlı, tam zamanlı ve belirsiz süreli çalışmayı ifade eden tipik iş ilişkisinden uzaklaşma manasına gelen atipik iş ilişkilerine talep ve yönelim artmış, konu Avrupa Birliğinde uzun yıllar tartışılmış ve bu tartışmalar çerçevesinde de hukuki düzenleme niteliği kazanmıştır.

Meslek edinilmiş geçici iş ilişkisi kurumu da atipik iş ilişkisi türlerinden biri olup ilk defa 2008/104/EC sayılı yönerge ile AB nezdinde çerçeve düzenlemeye kavuşmuştur. Kurum, hukukumuza ise 6715 sayılı Kanunla, 2016 yılında 4857 sayılı İş Kanunu'nun 7. Maddesinde yapılan değişiklikle girmiştir.

Bu çalışmada, hukukumuzda oldukça yeni olan ve bu nedenle görebildiğimiz kadarıyla yargıya da henüz yansımamış, sınırlı sayıda çalışmada ele alınan meslek edinilmiş geçici iş ilişkisi tüm yönleriyle ele alınmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı118
YazarAli Baran Çetiz
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...