HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İlhanlı Devleti’nin İktisadi Hayatı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

İlhanlı iktisat tarihi araştırmaları, İran Moğollarının geleneksel kültürlerini terk etmeden kadim İran geleneği ile harmanlayarak şahsına münhasır bir mali sistem oluşturduklarını göstermektedir. Moğollar izledikleri yayılmacı politikanın bir sonucu olarak kısa sürede genişleyen hâkimiyet alanları sayesinde Türk ve Çin maliye uzmanlarından aldıkları destek alarak bozkır kültürüne uygun bir mali sistem oluşturmuşlardır. İlhanlı hanları ise ataları yoluyla edindikleri tecrübeler hâkimiyet kurdukları bölgelerin mirasçısı olarak bir sistem oluşturmuşlardır. Pek çok etkileşim sonucu oluşturdukları bu sistem başka devletlere de örnek olmuştur. Öyle ki Anadolu mali sistemi İlhanlı Devleti’ni örnek alarak oluşturulmuş ve yüzyıllar boyunca kullanılmıştır.
Elinizdeki bu eser bir tarihçinin bakış açısı ile İlhanlılardan günümüze ulaşmış belgeler ve bu konu ile ilgili yapılmış özgün çalışmalardan hareketle İlhanlı iktisadi hayatını anlama ve anlatma gayreti ile kaleme alınmıştır. İktisat bilimcilerinin de vurguladığı gibi iktisat yalnızca muhasebe odaklı ele alınması gerekli bir bilim değil aynı zamanda kültürün de konusudur. Bu sebeple çalışma yalnızca hesap-hendese odaklı değil devlet siyasetini de merkeze alarak hazırlanmıştır.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı352
YazarHüsniye Koç
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...