HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

İbadet İlmihali Günlük Hayatımızda Kulluk

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Araştırmacı yazar Mustafa Siel; neredeyse kimliklerin din hanesi bölümüne yazılan İslama indirgenen Müslümanlığı, din ile hayat bulan, ayağa kalkan ve yol alan dinamik bir yaşam biçimi olması için yaptığı çalışmalara bir yenisini daha ekledi.Günlük Hayatımız'da Kulluk İbadet İlmihali isimli kitap Ekin Yayınları tarafından yayımlandı.

İbrahim Suresi 24 ve 25. ayetlerde temiz ve güzel söz kelimetuttayyib olan kelimeyi tevhid; kökü kuvvetli ve gövdesi sağlam, dalları semaya uzanmış, her mevsim meyve veren bir ağaca benzetilmektedir. Siel, daha önce yayınlanan Günlük Hayatımızda Tevhid ve Şirk isimli çalışmasında, bu ağacın kuvvetli kökü olan kelimeyi tevhidi; yani La ilahe illallah, Muhammedun Rasulullah Allah'tan başka ilah (tanrı) yoktur, Muhammed O'nun peygamberidir. sözünü açıklamaya gayret sarfetmişti.

Bu çalışmasında ise, kökü sağlamca atılmış bu ağacın gövdesi ve dalları tarif edilmeye çalışılmaktadır. Yani tevhidin mutlak gereği ve neticesi olan; sadece Allah'a ibadet (kulluk) etmenin ne manaya geldiğini ve bir Müslüman'ın günlük hayatının 24 saatini ve bütün hayatını kuşatacak şekilde bu kulluğu (ibadeti) nasıl yerine getirebileceğini; Kur'an'ı Kerim ve mütevattir sünneten delillerle açıklamaya gayret etmiştir.

Mustafa Siel'in daha önce Kur'an'da ve Günlük Hayatımızda Tevhid ve Şirk ile Ahiret Bilinci adlı kitapları Ekin Yayınları tarafından yayımlanmıştı.

Basım Yılı2015
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı364
YazarMustafa Siel
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...