HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

FINTECH - Teori, Teknoloji ve Gelir Modelleri

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Finansal ve teknolojik evrimin bir sonucu olarak ortaya çıkan FinTech, dijitalleştirilmiş finansal hizmetlere dayalı bir iş modelidir. Finansal hizmetlerin yeniden yorumlanmasıyla teknolojinin yeniden ticarileştirilmesini sağlayan FinTech, finans, teknoloji ve regülasyon ana bileşenlerinden oluşmaktadır. Son dönemde banka, finansal kuruluşlar ve teknoloji şirketlerinin dikkatini çeken iş alanlarının başında FinTech gelmektedir. Yanı sıra gerçek ve tüzel kişilerde kendi FinTech girişimlerini kurmaktadır. Bu oluşumla girişimcinin zihninde yaratılan FinTech, sanal ortamlarda yaşayan dijital organizmalara dönüşmektedir.
Ödeme hizmetleri, kartlı ödeme sistemleri ve dijital bankacılığın yanı sıra neo bankalar, BNPL, gömülü finans, SuperApps gibi yeni türeyen iş modelleri de FinTech kapsamında değerlendirilmektedir. İleriki dönemlerde yapay zekâya dayalı AI FinTech ve kuantum bilgisayarlarla desteklenen Quantum FinTech kavramlarıyla da karşılaşmak mümkündür. Bu kitapta, FinTech kavramları teknoloji ve gelir modelleri perspektifinden yorumlanmış, başlangıç düzeyinde ele alınan konuların daha iyi anlaşılması için yenilikçi bir format denenmiştir. FinTech, uluslararası iş fırsatlarının ötesinde ulusal ekonominin gelişmesi, sosyal refahın artırılması ve yeni nesillerin kazanılması için çok kıymet verilmesi gereken bir iş alanıdır.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıNisan, 2024
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı298
YazarTurgay Geçer
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Yükleniyor...