HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Eski İstanbul (1553 - 1839)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Ahmet Refik Altınay (1881, Beşiktaş - 10 Ekim 1937), Türk tarihçi, yazar, şair, Darülfünun tarih müderrisi ve yüzbaşı.
Tarih öğretmenliğindeki tecrübesini; gazete ve dergilerde yayınladığı araştırma dizileri ve tarihi hikâyeler yoluyla daha geniş kitlelere tarihi okutma ve sevdirmek için kullanmış bir yazardır. “Tarihi sevdiren adam” sıfatıyla anılır. Çalışmaları ağırlıklı olarak Osmanlı Devleti üzerinedir.
“ Eski İstanbul”  adıyla 1931 yılında Kanaat Kitabevi tarafından yayımlanan kitabı “DORLİON  YAYINLARI” olarak  günümüz okurunun anlayacağı bir sadeleştirmeyle  ilginize sunuyoruz.
15.yy ile 18.yy arasında İstanbul’daki gündelik yaşamla birlikte dini kültürel ve sosyal yaşamla ilgili bir çok konuda ilginç ve zihin açıcı bilgilerle keyifli bir okuma ve zihinsel İstanbul  gezisi yapacağınız bu kitabı siz değerli  okuyucularımıza sunmaktan mutluyuz.  
“İstanbul’un bütün mahalleleri içinde asayişine en fazla riayet edilen yer, Eyüp Sultan’dı. Cami civarında, çarşı boyunda, tavla ve satranç oynamak, çalgı çalmak yasaktı. Haslar kadısı bilhassa bu noktaya çok ehemmiyet verirdi.
Bununla beraber İstanbul’da fuhuş ve ahlaksızlık geçerliydi. Bilhassa Viyana Seferi esnasında fuhuş son derece artmıştı. Fuhşu sabit olanlar Bozcaada’ya sürülürdü.”     ESKİ İSTANBUL

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı128
YazarAhmet Refik
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...