HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Enerji Ekonomisine Giriş Kavram – Kuram – Piyasa ve Modeller

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Gözden geçirilmiş ve güncellenmiş 2. Baskısını yapan bu kitap, isminden de anlaşılaca¬ğı üzere enerji ekonomisine giriş niteliğindedir.

Kitap, Uzun süre enerji sektörünün kamu kurumları ve özel sektör şirketlerinin çeşitli kademelerinde geçen profesyonel iş hayatı sonrası akademik yaşama SBF iktisat Bölümünde enerji konularında ders vermek ve bu alanda akademik yayınlar yapmakla devam eden yazarın, ders notlarından ve uygulamada geçen uzun mesleki deneyimle¬rinden sağladığı birikimlerle yazılmıştır.

Daha önce üçüncü baskısını yapmış Enerji Ekonomisi ve Politikaları kitabının daraltıl¬mış bir versiyonu olarak yayınlanan Enerji Ekonomisine Giriş kitabı üç kısımdan oluşmaktadır. Birinci kısımda fosil kökenli tükenebilir ile rüzgar ve güneş gibi yenilene¬bilir enerji piyasaları, ikinci kısımda enerji talebi, üçüncü kısımda ise enerji yatırımları ve arzı analizini ele alan kitap 17 bölüm olarak tasarlanmıştır. Her ne kadar bir ekonomi kitabı olarak görülse de diğer sosyal ve fen bilimlerden bazı temel kavram ve konuları ödünç alarak ortak bir zeminde ve geniş bir yelpazede hazırlanmış olan bu kitap, lisans ya da lisansüstü enerji ekonomisi öğrencilerine bir yardımcı ders kitabı olma özelliğin-dedir. Ayrıca enerji hakkında bilgi edinmek isteyen uzmanlar için de bir referans kitabı olma özelliğinde olup günümüzün karmaşık enerji sorunlarını anlamak ve analiz etmek için gerekli bilgiler okuyuculara aktırılarak, okuyucuların enerji ekonomisine kapsamlı bir açıdan bakmaları amaçlanmıştır.

Kitapta enerji ekonomisine ilişkin temel kavram ve kuramları açıklamanın yanı sıra enerji piyasaları, enerji arzı ve talebinin analizi için gerekli olan ekonomik araçların nasıl kullanıldıkları yeterli sayıda model, grafik, tablo ve sayısal örnek gösterimleri ile ele alınmaktadır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı460
YazarLevent Aydın
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...