HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

DEYİMBİLİM - Geleneksel ve Çağdaş Yaklaşımlar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu eser, dilbilim araştırmalarının ana konularından biri olan, her zaman güncelliğini koruyan deyimbilim alanına dair yapılan çok yönlü ve kapsamlı araştırmaların sonucu olarak ortaya çıkmıştır. Kitapta yer verilen makalelerde deyimbilim konusunda çeşitli araştırma alanları, temel sorunlar ve yeni yaklaşımlar sergilenmektedir.
Çalışmanın amacı; deyimbilim alanında yapılan araştırmalara yönelik tarihî ve kuramsal bilgi birikimini ortaya koyan temel bir kaynak eser oluşturmanın yanı sıra bu alana dair geleneksel ve çağdaş araştırma yöntemlerini kapsamlı bir şekilde ortaya koymaktır.
Bu eserle birlikte pek çok ilke imza atılmıştır. Deyimbilimin kurucusu olarak kabul edilen ünlü dilbilimci V. V. Vinogradov'un deyimbilimin dilbilimde ayrı bir bilim dalı olarak gelişmesini sağlayan ve klasik dönemi başlatan makaleleri; ünlü dilbilimci ve sözlükbilimci S. İ. Ojegov'un deyimbilimin sınırlarına dair sorunları ilk kez açıkça ortaya koyan, Rus deyimbilimine hâkim olan dar ve geniş anlamda yaklaşımı ayrıntılarıyla açıklayan makalesi ve kültürdilbilim, deyimbilim alanlarındaki araştırmalarıyla tanınan ünlü dilbilimci V. N. Teliya'nın makalesi ilk kez bu eserde tam metin hâlinde Türkçeye çevrilmiş ve Türk okuyucusuyla buluşmuştur. Bu eserde ayrıca başta Rusça, İngilizce, Kazakça ve Başkurtça olmak üzere pek çok dilde yer alan deyimin Türkçe karşılıklarını da bulmak mümkündür.
Büyük bir emek sonucu hazırlanarak öğrencilerin, akademisyenlerin ve araştırmacıların istifadesine sunulan bu eserin, deyimbilim ve dilbilim araştırmalarında yeni yollar açarak bu alanda yapılacak yeni çalışmalara katkı sağlamasını dileriz.
Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıMayıs, 2024
Boyut16,5x24
Sayfa Sayısı574
YazarAlfııa Irmak Ayşe Mercan Cemile Tuğ Dinara Duisebayeva Fatma Ataklı Saçak Funda Temur Gülbanu Akcan Hanife Erdoğan İ. V. Sopova İlyuza Şanlı M. S. Pestova Nazife Yusufoğlu Nurgül Özdemir Olena Kozan Olga Volkova Pınar Turan Özdemir S. İ. Ojegov Salih Acar
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...