HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bir Borsa İşletmecisinin Anıları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Edwin Lefevre (1871-1943), Amerikalı bir gazeteci, yazar ve diplomat
1922 yılında finans dünyasına dair kurgu eserleriyle tanınan ekonomi muhabiri Edwin Lefevre’nin, Wall Street’in gelmiş geçmiş en büyük hisse senedi spekülatörlerinden biri Jesse Livermore’un unutulmaz hayat hikâyesinden yola çıkarak kaleme aldığı “Bir Borsa Spekülatörünün Anıları” başlıklı yazılar, okurun hayal gücünü cezbetti ve bir yıl sonra aynı başlıkla kitap hâline getirildi. Kısa süre içerisinde de en çok satan yatırım kitapları içinde yerini aldı.
Borsanın kuralları, bu kitabın ilk yayınlandığı 1923’ten bu yana önemli ölçüde değişmiş olsa da insan doğası neredeyse hiç değişmedi. Korku, açgözlülük, umut ve gurur bugün 1900’lerin başındakiyle aynı ve bu temel insani duygular, küçük yatırımcılardan büyük hedge fonu yöneticilerine kadar çeşitli insanların yükselişini ve düşüşünü açıklayabilir.
"Özür dilerim Bay Harwood; işimi kaybedeceğimi söylemedim," diye araya girdi yaşlı hindi. "Pozisyonumu kaybedeceğimi söyledim. Benim yaşıma geldiğinizde ve benim kadar çok patlama ve panik yaşadığınızda, pozisyonunuzu kaybetmenin kimsenin göze alamayacağı bir şey olduğunu bilirsiniz; John D. Rockefeller'ın bile.”
Dorlion Yayınları olarak 1923 yılında yayımlanan bu değerli çalışmayı yeniden tercüme ederek ve düzenleyerek değerli okurlarımızla buluşturmaktan mutluyuz.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı328
YazarEdwin Lefevre
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...