HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bayilik Sözleşmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bayilik sözleşmesi, Türk ticaret hayatında geniş bir uygulama alanı bulmasına rağmen, sözleşmeleri aslen düzenleyen mevzuatlarımızda yer almayan ve hakkında detaylı kaynak bulunmayan atipik bir sözleşmedir.

Sözleşmeler kural olarak Borçlar Hukukunda düzenlenmekle beraber, ticari nitelikte sözleşmelerin Ticaret Hukukuna tabi olduğu görülmektedir. Bu bağlamda, bayilik sözleşmesi de ticari nitelikte bir sözleşme olup, bu eserle detaylı bir şekilde ele alınmıştır.

Eser kapsamında, bayilik sözleşmesinin tanımı, kurucu unsurları, sözleşmenin bazı isimli ya da isimsiz sözleşmelerden farkı açıklanmış, olağan ve olağanüstü fesih hallerinin yanında sözleşmenin sona ermesinin sonuçlarına yer verilmiştir.

Bayi terimi uygulamada çok geniş kapsamlı olarak kullanılmaktadır. Bu terimi ifade ederken distribütör, tek satıcı, toptancı terimlerinin de kullandığı görülmektedir. Uygulamada bu hususta ortaya çıkan karışıklıkların açıklığa kavuşturulması amacıyla, söz konusu terimler de detaylı olarak açıklanmış, bayilik terimi ile farkları ortaya konulmuştur.

Bayilik, ticari hayatın ayrılmaz bir parçası olup, ekonominin canlandırılmasında büyük rol oynamaktadır. Bu nedenle, eserde yer alan açıklamalar hukukçuların yanında, bayilik sözleşmesiyle ilgili faaliyette bulunan herkesin anlayabileceği bir sadelikle ve akıcı bir anlatımla kaleme alınmıştır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı154
YazarElif İlkay Nurcu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...