HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Bağımsız Çalışanların Sosyal Güvenlik Hakkı

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Çalışmada, birçok farklı meslek mensubundan oluşan bağımsız çalışanların sosyal güvenlik hakları incelenmiştir. Bu kapsamda, sigortalılık statülerinin düzenlendiği 5510 sayılı Kanun'un 4. maddesinin 1. fıkrasının b bendine değinilmiştir.

Üç bölümden oluşan çalışmanın birinci bölümünde sosyal güvenlik ve bağımsız çalışan kavramları ile sosyal güvenliğin ve bağımsız çalışanların sosyal güvenliğinin tarihi gelişimi ele alınmıştır. Bu bölüm içerisinde ayrıca bazı ülke hukuklarında yer alan bağımsız çalışanların sosyal güvenliğine ilişkin düzenlemeler incelenmiştir. İkinci bölümde bağımsız çalışanların sigortalılığının genel esasları, bağımsız çalışanların sigortalılığının başlangıcı, sona ermesi ve bildirimine ilişkin düzenlemeler ve bağımsız çalışanlarda prim konularına değinilmiştir. Çalışmanın üçüncü ve son bölümünde ise bağımsız çalışanların tabi olduğu sigorta kolları ve bu sigorta kollarından yapılan yardımlardan yararlanma şartları incelenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı482
YazarSevde Bulun Tokkaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...