HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Antrenörlükte Etkili İletişim

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Spor, sosyal bir ortamdır. Sporcu ve antrenör arasındaki ilişki, sporcuların psikososyal, fiziksel gelişimleri açısından oldukça önemlidir. Olumlu iletişim süreçlerinin geçtiği, olumlu ilişkilerin kurulduğu ortamda oluşan bir antrenör-sporcu ilişkisi, sporcu motivasyonunu, sporcu doyumunu artırmakla birlikte sporculara becerilerini geliştirmek için de uygun ortam sağlamaktadır. Antrenörün iletişimi, kişilik özelliği farklı olsa da önemli olan sporcularla iletişimin güçlü olmasıdır.
Sporcunun yoğun antrenman programlarına katılması, antrenörün isteklerini yapması ve tüm müsabaka boyunca arkadaşları ile uyumlu bir şekilde müsabakayı belirli bir performans seviyesinde tamamlayabilmesi, antrenör ve sporcu arasındaki farklı bir özelliğin olması gerçeğini ortaya çıkarmaktadır. Bu özellik sporcu ve antrenör açısından “iletişim becerisi” olarak belirlenmiştir. Çünkü sporcu ne kadar üst düzey bir sporcu olsa da veya antrenör ne kadar bilgili olsa da karşılıklı olarak verimli bir iletişim bağı kurulmadığında sporcu istenileni yapamayacak, antrenör ise bilgilerini ve deneyimlerini sporcuya aktaramayacaktır.
Antrenörler, sporcularının performanslarını arttırmak ve daha verimli antrenmanlar yapmalarını sağlamak için daha etkili iletişim kurmaları gerekmektedir. Kitabın tüm antrenörlere faydalı olması umut edilmektedir.

Baskı Sayısı1. Basım
Baskı YılıŞubat, 2024
Boyut13,5x21,5
Sayfa Sayısı184
YazarFatih Mehmet Uğurlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...