HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Antranik'ten Foto Rıdvan'a, Mugamyanlar'dan Gökçeatam'a Ankara'da Fotoğrafçılık ve Posta Kartları (1890-1960)

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Ankara ve Ankaralıların fotoğrafla tanışıklığı 1860’lı yıllara dayanmakla birlikte, bu olgunun yoğunluk kazandığı 1890’lı yıllar başlangıç kabul edilecek olursa, bu çalışma Osmanlı Dönemi’nin son otuz yılını, Cumhuriyet Dönemi’nin ilk kırk yılını kapsayan yetmiş yıllık bir süreçte Ankara fotoğrafçılığının ve Ankara posta kartlarının öyküsünü aktarmaktadır.

Kitapta, Ankaralıların fotoğrafla ilişkisindeki dönemsel değişimler, her bir dönemde öne çıkan fotoğrafçıların yaşam öyküleri, sanat ve meslek anlayışları, fotoğrafhanelerin süreç içindeki sayısal artış seyri ve semtler itibarıyla dağılımları gibi konular ele alınmaktadır. Ayrıca posta kartlarına ilişkin olarak da fotoğrafçılar ve editörler hakkında bilgiler verilmekte, kart grupları karakteristik özellikleriyle tanımlanırken bunlardan seri oluşturan belli başlıları tasnifli olarak sunulmaktadır.

Kapsam ve içeriğiyle konusundaki ilk eser olan bu kitap, konuya ilişkin çeşitli belgeler, fotoğraf arka yüzleri ve büyütülmüş ayrıntılar gibi görseller hariç, 400’ü aşkın sayıda siyah-beyaz fotoğrafı, 300’ü aşkın siyah-beyaz posta kartını ve 70’i aşkın renkli posta kartını içermekte; yeni araştırmalar için ufuk açmaktadır.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı467
YazarErman Tamur
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...