HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Anadolu Türklüğünde Oyun ve Oyuncak Adları

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Oyun ve oyuncak; tarihten folklora, coğrafyadan antropolojiye, dil bilimden arkeolojiye, felsefeden eğitime birçok bilim dalıyla etkileşim içerisinde olan ve bu yönüyle bireyin ve toplumun çeşitli yönlerden gelişmesine zemin hazırlayan önemli unsurlardır. Öyle ki, her kültürde farklı bakış açılarıyla kendine yer bulmuş olan oyun ve oyuncak kavramı; insanları eğitmesi, zamanın kaliteli geçirilmesine yardımcı olması, geçmiş ve gelecek arasında köprü vazifesi görerek birlik ve beraberliği sağlaması ve toplumlara ait kültürel yapıyı gözler önüne sermesi açısından çok önemlidir. Bu nedenle oyun ve oyuncaklara ait adlandırmaların bilimsel açıdan incelenmesi tarihsel ve kültürel anlamda birçok duruma ışık tutacaktır.
Türk milletinin zengin kültür dünyası içerisinde şekillendirmiş olduğu oyun ve oyuncak adlarının Anadolu Türklüğündeki yansımalarının ne şekilde ve nasıl olduğunun tespit edilmesi eldeki çalışmanın asıl gayesini oluşturmaktadır.
Eldeki çalışmada Derleme Sözlüğü’nde yer alan her türlü oyun, oyuncak ve oyunla ilgili kavramlara ait adlandırmalar ele alınarak özelliklerine göre tasnif edilmiştir. Bu çalışma, halk ağzında kullanılan oyun ve oyuncak adlarını detaylı bir şekilde ortaya koymayı; Türkiye’deki oyun ve oyuncak adları konusunda yapılan çalışmalara ve kültür zenginliğimize katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı311
YazarSüleyman Kaan Yalçın , Zuhal Doğan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...