HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Almanca ve Türkçe’de Dil Bilgisel Zamanlar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Zaman; fiziksel ve dil bilgisel olmak üzere ikiye ayrılan soyut bir kavramdır. Bazı dillerde fiziksel ve dil bilgisel zaman farklı sözcüklerle ifade edilse de Türkçede “zaman” sözcüğü her iki kavramı da karşılar. Bu çalışmanın konusunu dil bilgisel zamanlar oluşturmaktadır. Dil bilgisel zamanları incelemek için kip kavramına da değinmek gerekmektedir; çünkü bu iki kavram genellikle aynı eklerle ya da biçimlerle ifade edilir. Başka bir deyişle, bir ek ya da dil bilgisel zaman biçimi, bazı yerlerde dil bilgisel zaman, bazı yerlerde ise kip bildirmek için kullanılabilir. Dil bilgisel zaman biçimleri pek çok araştırmacı tarafından incelenmiştir.

Bu çalışmanın diğer çalışmalardan farkı; incelemedeki çıkış noktasının, diğer çalışmalardaki gibi dil bilgisel zaman biçimlerinin nasıl ifade edildiğini açıklamak yerine, geçmiş, şimdi ve gelecek zaman dilimlerinin her iki dilde de hangi dil bilgisel zamanlarla ifade edildiğini saptamak olmasıdır. Kısacası diğer çalışmalarda amaç olan konu, bu çalışmada araç olarak kullanılacaktır.

Basım Yılı2022
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı158
YazarÖzge Sinem İmrağ
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...