HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Adi Ortaklıkta Çıkma ve Çıkarılma

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Adi Ortaklıkta Çıkma ve Çıkarılma, daha önce bağımsız bir çalışmaya konu edilmemiş olup, öğretinin konuya ilgisi ne yazık ki makale düzeyinde kalmıştır. Adi ortaklıkta çıkma ve çıkarılmanın 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu'nda açıkça düzenlenmesi, söz konusu hukuki müesseselere ilişkin akademik merakı arttırmaya başlamıştır. Adi ortaklıkların; joint venture dan konsorsiyuma, pay sahipleri sözleşmesinden şirketler topluluğuna dek geniş bir yelpazeye yayılması da çıkma ve çıkarılma kavramlarının önemini ortaya koymaktadır. Buna karşılık, adi ortaklıkta çıkma ve çıkarılmaya olan akademik ilginin yeterli olduğu söylenemez. Kuşkusuz bunun temel nedeni, adi ortaklığın tüzel kişilikten yoksun hukuki yapısında aranmalıdır. Tüzel kişilikten yoksunluk çalışmamızı hem zorlaştıran hem de onun teorik yönünü zenginleştiren bir faktör olmuştur.

Çalışmanın ilk bölümü çıkma ve çıkarılmanın genel esaslarına ayrılmıştır. İkinci bölümde, çıkma ve çıkarma nedenleri ve prosedürü, özellikle haklı sebep bağlamında açıklanmaya çalışılmıştır. Üçüncü ve son bölümde ise çıkma ve çıkarılmanın hukuki sonuçlarına temas edilmiş; ortaklıktan ayrılmanın davalara etkisi, sözleşmesel rekabet yasağı ve ayrılan ortağın sorumluluğu özel olarak incelenmiştir.
Boyut17x25 cm
DilTürkçe
Kapak TürüCiltli
Sayfa Sayısı488
YazarEmre Türkmen
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...