HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yüzyılın Eşiğinde Öykümüz

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Ertan Örgen, Yüzyılın Eşiğinde Öykümüz’de, Türk öyküsünün 2000’li yıllardaki serencamını inceliyor. İroni, parodi korku, fantastik, taşra, kadın öykücüler ve şiddet, tasavvuf ile gerçek ilişkisi, parçalanmış görsellik, biçim ve sadelik eksenlerinde ilerleyen çalışmasında, yeni yüzlerin ve yazmaya 2000 öncesinde başlamış yazarların yeni yazma biçimlerinin neler olduğunu, öykümüzün dümeninin ne yana döndüğünü ve edebi-kültürel mirasın günümüz öyküsüyle etkileşimini sorguluyor.

Roman, şiir ve öykü türleri üzerine kaleme aldığı özgün inceleme ve eleştirileriyle öne çıkan akademisyen yazar Örgen, yeni yüzyılın ilk çeyreğinde gerçekleşen toplumsal değişimin edebiyat üzerindeki dönüştürücü etkisini tartışıyor. Böylece günümüz öyküsünü varoluşun yerini imajın aldığı oyunbozan bir kurgu olarak yeniden tanımlıyor.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi1. Hamur
Sayfa Sayısı184
YazarErtan Örgen
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...