HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yöneylem Araştırması Modeller, Yöntemler, Problemler

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Kitap, uzun yıllardır üniversitelerde " Yöneylem Araştırması", "Optimizasyon Teknikleri", "İstatistik" " Stokastik Süreçler" vb. derslerini anlatan yazarların notlarından, ders anlatımı esnasında öğrencilerinden gelen sorulardan ve mesleki tecrübelerinden oluşmaktadır.

Bu kitap 7 ana bölümden oluşmaktadır. Birinci bölüm matematiksel alt yapı için bir ön bilgi niteliğindedir. İkinci bölüm Yöneylem Araştırması biliminin ortaya çıkışını, gelişimini ve problem çözme aşamalarını içermektedir. Üçüncü bölüm doğrusal programlama tanımı, dayandığı varsayımlar, modelleme örnekleri, doğrusal programlama modellerinin grafik yöntemi ile çözümünü içermektedir. Dördüncü bölüm simpleks yöntemi ile ilgili temel tanımları, ilkeleri, özel durumları ve simpleks yöntemi ile çözümünü içermektedir. Beşinci bölüm, bir doğrusal programlama modelinin dualini ve ilgili kavram ve yöntemleri içermektedir. Altıncı bölüm, optimallik sonrası duyarlılık analizi işlemlerini içermektedir. Yedinci bölüm ulaştırma problemlerini, problemin doğrusal programlama ile modellenmesini, başlangıç dağıtımın elde edilmesi, optimal dağıtımın bulunması ve ulaştırma problemleri için duyarlılık analizi konularını içermektedir.

Kitapta anlatılan konuların daha iyi anlaşılması için çözümlü 66 örneğe yer verilmiştir
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı202
YazarEmre Koçak , Hacı Hasan Örkcü , Volkan Soner Özsoy
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...