HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Yoksulluk ve Romanlar

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Yoksulluk, tarihin her döneminde karşımıza çıkan bir toplumsal olgu olmakla birlikte ancak modern zamanlarda bir toplumsal “sorun” olarak görülmeye başlandı. Bunda yoksulluğun toplumsal eşitsizlikleri yansıtması itibarıyla günümüzün demokratik rejimlerinin sağlığı hakkında bize fikir verebilen temel göstergelerden biri haline gelmiş olmasının payı büyük. Nitekim bu konuda yapılan çalışmalar bireylerin hakları ve özgürlükleri ile yoksulluk arasında karşılıklı ilişki olduğunu ortaya koyuyor. Yoksulluk insanların eğitim süreçlerini sekteye uğratıp siyasi, sosyal ve ekonomik fırsatlarını kısıtlamak veya tamamen ellerinden almak suretiyle dışlanmanın ve toplumsal eşitsizliğin derinleşip kemikleşmesine neden olabiliyor.

Yoksulluk ve Romanlar, yoksulluk sorununu Türkiye’de sık sık kalıpyargıların kurbanı olan, dışlanan Romanların durumu üzerinden ele alıyor. Toplumdan dışlanma, kültürleşen yoksulluk ve eşitsizlik arasındaki karşılıklı ilişkiler ağını gözler önüne seriyor.

Basım Yılı2017
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı80
YazarMehmet Özbaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...