HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Vesayeti Gerektiren Haller ve Vesayetin Sona Ermesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bir kimsenin hukuk dünyasında bir başkasının yardımına ihtiyaç duymadan var olabilmesi ve kendi eylemleriyle hukuki sonuçlar meydana getirebilmesi, ancak fiil ehliyetine tam anlamıyla sahip olmasıyla mümkündür. Bilindiği üzere ayırt etme gücüne sahip ve ergin olan her gerçek kişinin fiil ehliyeti tamdır. Ancak kişinin ergin olmaması, ergin olmasına rağmen ayırt etme gücünden yoksun olması veya Türk Medeni Kanunu'nda özel olarak gösterilen bazı sebeplerin mevcut olması halinde kişi, fiil ehliyetine tam anlamıyla sahip olamayacaktır. Türk Medeni Kanunu'nda düzenlenen bu sebepler, kişinin ekonomik veya sosyal yaşantısını kendi çabasıyla sürdürmesine yol açacak niteliktedir. Bu nedenle hem bu sebeplerin kişi üzerinde yarattığı olumsuzlukların giderilmesi hem de kişinin hukuk dünyasında etkin hale getirilmesi için bir başkasından yardım alması sağlanmaktadır. İşte kişinin hangi durumlarda böyle bir yardıma ihtiyaç duyacağı ve bu yardımın kapsamı, vesayet hukuku çerçevesinde düzenlenmektedir.

Eserde; vesayetin ne zaman, hangi sebeplerle gündeme gelebileceği, bu gerekliliğin ortadan kalkması halinde vesayetin nasıl sona erdirileceği ele alınmaktadır. Türk Medeni Kanunu'nda düzenlenen vesayet sebepleri ayrı ayrı incelenmekte ve örnek kararlarla açıklanmaktadır. Bu sebeplerin sona ermesiyle birlikte vesayetin akıbeti, vesayetin sona erdirilmesinin şartları ve usuli işleyişi her bir sebep için ayrıca incelenmektedir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı186
YazarTarık Can Ercan
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...