HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Uygulamaya Yönelik, Disiplinlerarası Bir YaklaşımlaKültürel Miras (Kültür Varlıkları) Hukuku Prof. Dr. Ruşen KELEŞ'in Sunuşu ile

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Bu eser; kültür varlıklarıyla ilgili temel hususları belirtmek, bu konudaki mevzuatı da esas alarak, konuyu hem hukuki yönden hem de sanat tarihi, arkeoloji, şehir ve bölge planlama, mimarlık alanları açısından, disiplinlerarası bir yaklaşımla değerlendirmek amacıyla kaleme alınmıştır.

Bir hukukçunun restorasyon kavramını izah etmesi ya da arkeolojik yaklaşımları mevzuattan aktarması, okuyucuya geçmeyen bir yaklaşımdır. Zira kültür varlıkları hukuku, salt hukuk bilgisiyle kaleme alınamayacak genişlik ve derinliktedir. Bu düşünceden hareketle kitapta; hukuki konuların ağırlıkta olduğu, fakat teknik alanların da ilgililerince ele alındığı bir yaklaşım benimsenmiştir.

Bu kitap, kültür varlıklarına ilişkin çalışmalar yürüten ve bu konunun hem pratiğine hem de teorisine dair bilgileri olan kimselerce kaleme alınmış bir eserdir. Yazarların birçoğu daha önce bu alanda çalışmalar yapmış, kurullarda görev almış veya akademik olarak değerlendirme ve önerilerini paylaşmış kimselerdir. Bir çoğu halen aktif biçimde planlama, restorasyon, danışmanlık hizmetleri veren yazarların kitaba aktardıkları, salt akademik bilgilerden ibaret olmayıp, mesleki tecrübelerini de içermektedir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı474
YazarCüneyd Altıparmak , Evindar Yeşilbaş
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...