HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Uluslararası Ceza HukukundaBireysel Ceza Sorumluluğu<br /> – Ceza Hukuku Monografileri –

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Uluslararası ceza hukukunda bireysel ceza sorumluluğunu konu alan bu çalışma, çoğunlukla toplu olarak işlenen ve sistemsel suçlar olarak bilinen uluslararası ceza hukukuna konu suçlarda faillik ve şerikliğe ilişkin düzenlemeleri, karşılaştırmalı olarak farklı hukuk sistemlerinden örneklerle uluslararası ceza hukuku kapsamında incelemektedir.

Çalışma öncelikle cezai sorumluluğun gelişimi ve uluslararası ceza hukukunda kusurluluk kavramlarını tartışmakta ve böylece uluslararası ceza hukukuna ilişkin suçlar açısından bireysel ceza sorumluluğu sorununu ortaya koymaktadır. Ardından, uluslararası ceza hukukunun tarihi sürecinde ceza sorumluluğunun belirlenmesine dair farklı yaklaşımlar incelenmektedir. Bu kapsamda Uluslararası Askeri Mahkemeler'de kullanılan kolektif katılım sorumluluğu ile Ad Hoc Uluslararası Ceza Mahkemeleri tarafından uygulaması geliştirilen ve hala bazı uluslararası mahkemeler tarafından kullanılan müşterek suç girişimi sorumluluk türü incelenmektedir.

Bu çalışmanın son bölümü ise günümüzde kalıcı bir mahkeme olan Uluslararası Ceza Mahkemesine hasredilmiştir. Öncelikle, Roma Statüsü kapsamında bireysel ceza sorumluluğunun nasıl düzenlendiği Statü'nün lafzı ve Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin kararları çerçevesinde incelenmektedir. Ardından, Roma Statüsün de tanınan faillik ve şeriklik türleri, karşılaştırmalı hukuktaki örnekleri ile birlikte Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin kararlarında nasıl yorumlandığı incelenerek tartışılmaktadır.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı240
YazarElif Gökşen
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...