HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Edebiyatında Fakr-Nameler Ve  Çağatay Şairi Harabati’nin Fakr-Namesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

10.yüzyılda Karahanlılar devriyle birlikte hızla İslamlaşan OrtaAsya Türklerinde İslam’ın etkisiyle birçok alanda değişiklikler görülmeye başlanmıştır. Bunlardan birisi de İslam kültürü temelli tasavvuf düşüncesinin toplum hayatında meydana getirdiği yeniliklerdir. 
Tasavvufun Orta Asya’nın İslamlaşmasındaki etkisinden Fuad Köprülü’nün Türk Edebiyatında İlk Mutasavvıflar eseri başta olmak üzere birçok kaynakta ayrıntılı olarak söz edilmektedir. Çalışmamıza konu olan el yazması da bu tesirle oluşan tasavvufî eserlerden biridir. Mutasavvıflarca “Fakirlik benim övünç kaynağımdır.” sözünden yola çıkılarak yazılmış olan tasavvufî eserlere fakr-nâme denir. Fakr-nâmeler Türk edebiyatındaki ilk örneğine Hoca Ahmed Yesevî ile rastlanan, manzum ve mensur örnekleri bulunan, tasavvuf ehlinin nasıl olması gerektiğini ve seyr ü sülûk basamaklarını anlatan dinî, tasavvufi eserlerdir.

Basım Yılı2022
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı525
YazarRecep Yürümez
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...