HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Türk Ceza Muhakemesi Hukukunda Hâkimin Yasaklılığı, Reddi ve Çekinmesi

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim
Adil yargılama yapmak suretiyle maddi gerçeğe ulaşmaya çalışan hâkimin tarafsız olması gerekir. Burada tarafsızlık adil yargılama açısından bir amaç değil, araç niteliği taşımaktadır. Tarafsızlığın ön şartının ise bağımsızlık olduğu asla gözden kaçırılmamalıdır. Bu doğrultuda bireysel anlamda hâkimin, kurumsal anlamda ise yargının bağımsız olması şarttır. Konuya ilişkin uluslararası belgeler de bunun bir göstergesi niteliğindedir.

Hâkimin tarafsızlığının sağlanabilmesi için birtakım güvenceler söz konusudur. Yasaklılık, ret ve çekinme kurumu bu güvenceler arasında yer almaktadır. Nitekim kanun koyucu CMK'da hâkimin yasaklılığı, reddi ve çekinmesi kurumuna büyük önem vererek, konuyu ayrıntılı olarak düzenlemiştir. Tüm bunlar ışığında "Türk Ceza Muhakemesi Hukukunda Hâkimin Yasaklılığı, Reddi ve Çekinmesi" adlı çalışma ortaya çıkmıştır. Anılan çalışmada hâkimin bağımsızlığı ve tarafsızlığını dolaylı yönden etkilemesi sebebiyle hâkimle aynı adlî teşkilat bünyesinde çalışan zabıt kâtibinin tarafsızlığı ile Cumhuriyet savcısının tarafsız olup olmadığına ilişkin tartışmalar da ayrıntılı olarak incelenmiştir.
Boyut16x24 cm
DilTürkçe
Kapak TürüKarton Kapaklı
Sayfa Sayısı302
YazarÜlkem Cansu Aygün Karakoyunlu
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz gün saat 18:00 ve öncesi ise siparişiniz aynı gün kargoya verilir.Ve ertesi gün teslim edilir.

Eğer kargoyu saat 18:00`den sonra verdiyseniz ürününüzün stoklarda olması durumunda ertesi gün kargolama yapılmaktadır.
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...