HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Turizm ve Destinasyon Araştırmaları - VI

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

urizm; içerik olarak insanların yeni yerler görmek, önceden gittikleri yerleri detaylarıyla tanımak, diğer kültürleri keşfetmek, giderek dijitalleşen dünyada sosyal medya sayesinde yeni yerlerden ve eğilimlerden haberdar olmalarına yardımcı olmaktadır. Sözü edilen dijital araçlar sayesinde yeni ve trend yerlerin ziyaretçi çekmesi de mümkün olabilmektedir. Turizm özellikle yeni kültürlerin tanınmasındaki elçilik görevi ile farklı yaşam tarzlarını yerinde görmek ve deneyimlemek, kültürlerarası etkileşimi sağlamak isteyen insanların bir araya gelmelerini sağlamaktadır. Ayrıca turizm toplumlara istihdam sağlaması ve yerel ekonomilere katkısı ile de önemlidir. 1950’li yıllardan günümüze büyümeye devam eden turizm sektörü yeni turizm türlerinin oraya çıkmasıyla daha da gelişmektedir.

Turizmin bu denli büyümesi yeni destinasyonların ortaya çıkmasında etkili olmaktadır. Tüm bu gelişmeler ve turizmde yeni destinasyonların turistlerin deneyimine sunulmasıyla turistlerin tercihlerindeki değişmelere cevap verici yapıya dönüşmeleri mümkün olabilmektedir. Fakat yaşanan bu değişimler turizm ve destinasyonlarda zaten karmaşık olan ilişkilerin yapısını daha da zorlaştırabilmektedir. Turizm ve destinasyon alanında gerçekleştirilen araştırmalar turizm sektörünün yapısının, turizmi oluşturan paydaşların anlaşılmasının ve etkilerinin belirlenmesinde kilit paya sahip olabilmektedir. Turizmin gelişiminde sürdürülebilirliği sağlama amacıyla gerçekleştirilen çalışmalar ile turizmdeki etkiler daha anlaşılabilir olmaktadır. Turistlerin neyi neden yaptığının belirlenmesi, turistlere göre şekillenen trend alanların seçilmesi, planlanması ve rekabet gücünü sahip olmaları önemli bir paya sahiptir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı340
YazarKolektif
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...