HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Travmaya Bağlı Disosiyasyon ile Başaçıkmak

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

Hastalar ve Terapistler için Beceri Eğitimi
‘Disosiyasyon’ sözcüğü; ayırma, ayrılma, terketme, kopma; bölerek ayrı tutmak gibi     anlamlarının yanısıra psikolojide ise ‘kendinden ayrışma’ anlamında ve birçok farklı semptom için kullanılmaktadır. 
Disosiyatif bozukluğu olan bir kişi, çocukluğunun bazı acı verici anılarının ona ait     olmadığı deneyimine sahiptir: “O kötü deneyimleri ben yaşamadım; ben o küçük kız değilim. O korkuyor, ama bu benim korkum değil. O çaresiz, ama bu benim çaresizliğim değil”. Bu farkındalık eksikliği, bu “ben değilim” deneyimi disosiyatif bozuklukların özünü oluşturur.
Bu kitap, Disosiyatif Kişilik Bozukluğu (DKB) ve Diğer Özgül Disosiyatif Bozukluklar gibi karmaşık gelişimsel travma bozuklukları olan danışanlar için geliştirilmiş ilk kılavuz niteliği taşımaktadır. 
Yazarlar, bu kılavuzun önceleri, yapılandırılmış becerilere dayalı bir grup tedavisi olarak geliştirilmiş olsa da, bunun aynı zamanda bireysel terapideki danışanlara     çok değerli bir yardımcı olabileceğine ve terapistlere de bir el kitabı olarak hizmet edebileceğine dikkat çekiyor. Bu nedenle kitap, grup veya bireysel amaçlar için kullanılabilir.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı600
YazarKathy Steele , Onno van der Hart , Suzette Boon
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Yükleniyor...