HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA HER AYIN İLK GÜNÜ ÜCRETSİZ KARGO! 750 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA

Toplum Kuramı ve Çağdaş Sosyoloji

Hızlı Gönderi
Güvenli Alışveriş
İade ve Değişim

“Bu kitabı, günümüzde toplum kuramında tartışılmakta olan önemli konuların bazılarına genel bir bakış atmak isteyen herkese şiddetle öneriyoruz. Tüm toplum bilimler öğrencilerinin okuması önerilir, sosyoloji alanında ileri düzeyde lisans ve yüksek lisans öğrencileri için ise okunması şart.”
International Social Science Review

“Bu kitap, Giddens’ın disiplinin bütün başlıklarıyla teması olan ve bunları okunabilir ve özgün bir biçimde sunma yeteneği olan nadir toplum bilimcilerden biri olduğunu yeterince kanıtlamakta.”
European Sociological Review

Bu kitapta Anthony Giddens, toplum kuramındaki güncel gelişmelerle ilgili birçok başlığı ele almakta ve bunları yirminci yüzyılın son yıllarında sosyolojinin önünde uzanan fırsatlarla ilişkilendirmekte.

Tümü geçmiş yıllarda kaleme alınmış, yakından ilintili makalelerden oluşan bu kitap, daha önce yayınlanmamış yedi makaleye ek olarak daha önce İngilizce olarak yayınlanmamış iki makaleyi de içermekte.

Yazar, özelde sosyolojinin genelde ise toplum bilimlerin gelecekteki olası evrimini değerlendirirken, hem daha soyut kuramsal yazılarında oluşturduğu fikirlerden yararlanmakta hem de birbiriyle rekabet eden düşünce geleneklerini eleştirel bir bakışla ele almakta.

Giddens’ın yazılarına kolay bir giriş arayanlar, bu kitapta bir dizi temel fikrinin anlaşılır bir açıklamasını bulacaklar. Bununla birlikte yazar, bu fikirleri başkalarının bu görüşlere yönelik eleştirel değerlendirmeleriyle ilişkili olarak konumlandırarak, kendi iddialarının özgünlüğüne yönelik yeni bir bakış açısı sunmakta.

Bu eser, içinde bulunduğumuz dönemde toplum kuramının gelişimiyle ilgilenen herkes için temel bir okuma olacak ve sosyoloji, antropoloji, siyaset bilimi ve felsefe alanlarındaki öğrencilere ve profesyonel okuyucu kitlesine hitap edecektir.

Anthony Giddens, Londra Ekonomi ve Siyaset Bilimi Okulu yöneticisi. Öncesinde Cambridge Üniversitesinde Sosyoloji Profesörü ve King’s College üyesiydi.

Basım Yılı2024
Baskı Sayısı1
Cilt TipiCiltsiz
Kağıt Tipi2. Hamur
Sayfa Sayısı396
YazarAnthony Giddens
TESLİMAT
 
Ürünü sipariş verdiğiniz tarihten itibaren 4 iş günü içerisinde kargoya verilecektir. 
 
Benzer Ürünler
Yükleniyor...